Кафедра парламентаризму та політичного менеджменту НАДУ

Прес-реліз Першого конгресу парламентаристів

20 червня ц.р. у стінах Верховної Ради України відбувся Перший конгрес парламентаристів. На заході були присутні народні депутати України, керівництво Апарату Верховної Ради України, члени громадської організації «Академія парламентаризму» та Наукової школи вітчизняного парламентаризму, представники органів публічної влади, науково-експертного середовища та громадськості.

Учасників заходу привітала його натхненник і модератор, президент ГО «Академія парламентаризму», засновник Наукової школи вітчизняного парламентаризму, народний депутат України кількох попередніх скликань, Валентина Гошовська: «Я хочу подякувати усім присутнім за прагнення  імплементувати принципи парламентаризму в щоденну практику – в політиці, управлінні, науці. Окремо хочу зазначити, що цими днями своє десятиріччя святкує єдина в Україні кафедра парламентаризму та політичного менеджменту і це той міцний фундамент, який дозволяє дивитися у майбутнє з оптимізмом».

Упродовж кількох годин понад 100 учасників конгресу вели гарячі дискусії на ключові теми сучасного парламентаризму. У фокусі уваги присутніх, зокрема, були проблеми внесення змін до Конституції України та пов’язані із цим потенційні виклики і загрози; імплементації ідей лібертаріанства на фоні національних реалій тощо. Окрему полеміку викликала проблема формування професійного складу парламенту 9-го скликання.

За словами учасників цей захід – важливий публічний майданчик для ведення професійної дискусії щодо актуальних проблем становлення парламентаризму в Україні, який дає можливість виробити дієві механізми кооперації зусиль парламентарів, наукової спільноти та громадськості.