Кафедра парламентаризму та політичного менеджменту НАДУ

Ворона Петро Васильович

доктор наук з державного управління, доцент, професор кафедри парламентаризму та політичного менеджменту

Сфера наукових інтересів: особливості розвитку місцевого самоврядування в Україні та за кордоном; розвиток вітчизняної політичної системи; проблематика місцевих та парламентських виборів; проектна діяльність територіальних громад; партологія; управління людськими ресурсами в органах місцевого самоврядування; гендерні особливості місцевого самоврядування; особливості розвитку політичних систем Франції, Ізраїля, Бельгії, країн пострадянського простору.

Наукові здобутки: у жовтні 2013 року в Національній академії захистив докторську дисертації на тему «Теоретико-методологічні засади організації місцевого самоврядування в Україні» за спеціальністю «Місцеве самоврядування». Є автором 3, співавтором 9 колективних монографій, 6 підручників. Має понад 200 наукових публікацій наукового та навчально-методичного характеру в галузі державного управління. Здійснює підготовку (наукове керівництво і консультування) наукових та науково-педагогічних кадрів. Проходив стажування і вивчав досвід роботи органів місцевого самоврядування США, Китаю, Польщі, Бельгії, Швеції та Німеччини. З 2014 р. і дотепер – член спеціалізованої вченої ради Д 26.810.02 в Національній академії державного управління при Президентові України.

Практична діяльність: трудову діяльність розпочав у 1991 році на посаді вчителя географії та історії Денисівської ЗОШ І-ІІІ ст. У період з 2000 по 2002 рік працював заступником директора Денисівської ЗОШ І-ІІІ ст. з навчально-виховної роботи. У 2002-2004 роках – працював тренером з боротьби «самбо» у ПЗОШ І-ІІІ ст. «Ерудит» м. Харкова. У 2004 році закінчив Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії. У 2004 році – начальник відділу субсидій УПСЗН Оржицької РДА. У 2005-2006 роках – голова Оржицької районної державної адміністрації Полтавської області. З 28 квітня 2006 року по 18 листопада 2010 року – заступник голови Полтавської обласної ради V скликання. У 2008 році закінчив навчальний курс «Влада і політика» у Відкритому Університеті Ізраїлю. У 2010-2013 роках – докторант кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії. У 2011 році закінчив Полтавський національний університет імені Юрія Кондратюка за фахом «Економіка підприємства». 2012-2014 рр. помічник-консультант народного депутата України, Героя України В.Кличка. З лютого 2014 по листопад 2015 року – голова Полтавської обласної ради VI скликання.

Громадська діяльність: депутат Полтавської обласної ради IV, V, VI, VII cкликань. Голова і член журі ряду обласних премій. Є автором ряду програм та ініатором заснування обласних літературних премій, в т.ч. і премій ім. Івана Котляревського та ім. Антона Макаренко у Полтавській обласній раді. Учасник АТО. Голова громадської організації «Всеукраїнська спілка ветеранів «Братерство батальйону «Фенікс». Член НСЖУ. Голова Полтавської обласної федерації спортивного орієнтування. Голова ГО «Оржицьке земляцтво Полтавщини».

Перелік дисциплін: «Державне будівництво», «Інститути держави і суспільства», «Технологія управління проектами», «Територіальна організація влади в Україні», «Менеджмент персоналу».